KLIMATYZACJA OGRZEWANIE

Ogrzewanie z klimatyzacji.


Nie wszyscy wiedzą, że dzięki klimatyzacji wiele oszczędzamy... Rosnące ceny oleju opałowego, gazu i węgla, zmuszają nas do obniżenia kosztów ogrzewania obiektów.

Dzięki klimatyzacji oszczędzamy bardzo dużo czasu i pieniędzy, a przede wszystkim zdrowia ponieważ klimatyzacja oczyszcza powietrze w pomieszczeniu z pyłków, bakterii i grzybów. Ktoś powie: "ale energia też jest droga" i ma rację. Na szczęście mamy urządzenia INVERTEROWE, które oszczędzają nam nawet do 30% , a zwiększają wydajność GRZANIA I CHŁODZENIA. Na dzień dzisiejszy prawie wszystkie urządzenia znajdują się w klasie energetycznej "A". JUŻ NIE SZPECĄ NASZYCH ŚCIAN TYLKO JE ZDOBIĄ.

Miesięczny koszt ogrzania pomieszczenia o powierzchni 50m2 wynosi 70-90zł. Przy pracy całodobowej!

Dzieje się tak poprzez odwrócenie obiegu - wówczas parownik oddaje ciepło, a skraplacz przekazuje chłód na zewnątrz. W takim przypadku możliwe jest ogrzewanie pomieszczenia zużywając tylko 1/4 energii elektrycznej, jaką potrzebowalibyśmy przy użyciu zwykłego grzejnika. Istnieją już systemy klimatyzacyjne, które mogą przejąć funkcję jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu. Innym rozwiązaniem ogrzewania pomieszczeń jest tzw. ogrzewanie powietrzne lub zastosowanie systemu ALTHERMA z pompą ciepła.